KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10881011

nr 1088 1011

Anna Palm de Rosa

(1859-1924), Sverige

Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signerad Anna Palm, 20x23

Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.

Utrop:

12.000 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 6 februari 2017
kl 19:55:22

3/2 15:16:32 1      5.200 kr
6/2 19:41:51 2      Vinnande bud

Anna Palm de Rosa

Läs mer om Anna Palm de Rosa